You are currently viewing Jak wygląda leczenie kanałowe?

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Chyba mało kto z nas lubi wizyty u dentysty. Leczenie zębów jest jednak ważne. Regularne badania i dbanie o higienę jamy ustnej to klucz do sukcesu. Czasem to jednak nie wystarczy. Jak wygląda leczenie kanałowe, które jest ostatnią deską ratunku dla zęba? O tym dziś piszemy w naszym poradniku.

Czasami pojawiamy się w gabinecie za późno. Wtedy okazuje się, że plombowanie nie wystarczy. By jednak uniknąć wyrwania zęba, trzeba poddać się leczeniu kanałowemu. Ten zabieg bywa mocno demonizowany. W praktyce jednak nie wygląda to tak strasznie.

Co oznacza i jak wygląda leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, nazywane również endodoncją to zabieg lub seria zabiegów stomatologicznych. Stosuje się je w przypadku zaawansowanego uszkodzenia zęba lub infekcji miazgi zębowej. Podczas leczenia kanałowego stomatolog usuwa zainfekowaną lub uszkodzoną miazgę z wnętrza zęba. Następnie oczyszcza i uszczelnia kanały korzeniowe.

Jak wygląda leczenie kanałowe krok po kroku?

Proces leczenia kanałowego zazwyczaj składa się z kilku etapów. Najpierw stomatolog miejscowo nas znieczula, by w trakcie zabiegu nic nas nie bolało. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi oczyszcza kanały korzeniowe z bakterii i martwych tkanek. Następnie wyczyszczone kanały lekarz wypełni specjalnym materiałem uszczelniającym. Czasem wystarczy zrobić to raz. W niektórych przypadkach potrzebnych może być kilka wizyt.

Po zakończeniu leczenia kanałowego dentysta może wykonać odbudowę zęba przy użyciu korony lub wkładu koronowego. W ten sposób zadbamy o zdrowie i o estetykę. Już wiesz, jak wygląda leczenie kanałowe. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak umówić się na wizytę i znów cieszyć się pięknym uśmiechem!

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty i wizytówki Google Moja Firma.