You are currently viewing Ile trwa leczenie kanałowe?

Ile trwa leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to coś, czego raczej chcemy uniknąć. Wokół tego zabiegu stomatologicznego narosło wiele mitów. Tymczasem to naprawdę skuteczna metoda leczenia zębów. Czeka Cię to w najbliższym czasie? Nie panikuj i sprawdź, ile trwa leczenie kanałowe i jak się do niego przygotować.

Dzięki temu wizyta u dentysty nie będzie taka straszna. A w ten sposób unikniesz konieczności wyrwania zęba. Wiadomo, że istnieją bardziej przyjemne sposoby na dbanie o swoją szczękę. Ale co jeśli już jest za późno? Leczenie kanałowe może być konieczne. Jednak wcale nie musi być takie straszne, jak nam się wydaje.

Ile trwa leczenie kanałowe u dentysty?

Leczenie kanałowe jest powszechnym zabiegiem stosowanym w stomatologii do leczenia zębów. Dotyczy trzonowców, które są uszkodzone lub w które wdał się stan zapalny. To jak długo potrwa cały proces, zależy od wielu czynników. Stomatolog dostosowuje leczenie przede wszystkim do pacjenta. Czas trwania leczenia kanałowego zależy od liczby korzeni danego zęba. Ząb przedtrzonowy ma zazwyczaj jeden korzeń. Zęby trzonowe mogą mieć dwa lub trzy korzenie. A wiadomo — im więcej korzeni, tym dłuższy może być proces leczenia. Zwykle jednak całość zamyka się w dwóch-trzech wizytach.

Co jeszcze wpływa na czas trwania leczenia kanałowego?

To, ile trwa leczenie kanałowe, zależy też od stanu zęba i skomplikowania problemu. Ząb ma głębokie ubytki, rozległe zniszczenia lub występuje infekcja? Wtedy leczenie zajmie więcej czasu. Lekarz musi dokładnie oczyścić i wypełnić kanały. Jeśli ząb jest mocno zakażony, konieczne może być nawet kilka wizyt. Regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne i przestrzeganie zaleceń stomatologicznych sprawiają jednak, że leczenie pójdzie szybciej. Będzie też mniej bolesne.

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty i wizytówki Google Moja Firma.