You are currently viewing Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba?

Piękny i zdrowy uśmiech to nasza wizytówka. Warto więc dbać o zęby, by cieszyć się nimi jak najdłużej. Zdarza się jednak, że nie ma innego wyjścia jak ekstrakcja. Chorego zęba trzeba się pozbyć, a w jego miejsce wstawić sztuczną protezę. Obecnie najlepszym rozwiązaniem są implanty. To jednak dość drogi zabieg. Sprawdzamy, ile kosztuje implant zęba.

Implant to śruba, którą wstawia się w miejsce ubytku. Można go umiejscowić w kości żuchwy lub szczęki. W ten sposób taka śruba zastąpi korzeń zęba. Na nią nakłada się koronę, czyli protezę zewnętrzną. Implanty są bardzo trwałe, łatwo przyswaja je organizm. Dzięki temu ząb wygląda naturalnie i nie wypadnie przez długi czas.

Od czego zależy koszt implantu zęba?

Każdy gabinet stomatologiczny określa swoją cenę. Koszt założenia implantu zależy bowiem od wielu czynników. Na to, ile ostatecznie się zapłaci ma wpływ między innymi, z jakiego rodzaju implantów się korzysta. Pod uwagę należy wziąć także materiał wykonania korony czy metodę wszczepienia. Czasem stomatolog może zalecić dodatkowe badania przed założeniem implantu. To oczywiście wiąże się z kolejnymi kosztami.

Ile kosztuje implant zęba?

Ostateczna cena za implant może wynieść kilka tysięcy złotych. To dotyczy oczywiście jednego zęba. W przypadku mocowania zębów na dwóch implantach będzie drożej. Pacjentowi można też całą szczękę zamocować za pomocą implantów. Koszt takiego zabiegu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty i wizytówki Google Moja Firma.