Usługi i cennik

Stomatologia

Profilaktyka Dentystyczna Bielsko-Biała Dental Focus

PROFILAKTYKA

W ramach wizyty pierwszorazowej oferujemy konsultacje wraz z przeglądem stanu zdrowia jamy ustnej. Plan leczenia zębów ustalany jest indywidualnie z każdym pacjentem. Jesteśmy otwarci na wszelkie komentarze, prezentujemy pacjentom szereg możliwości leczniczych zobrazowany na specjalnie dobranym diagramie. Przegląd wraz z planowaniem leczenia trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Nasze higienistki są wyszkolone w przeprowadzaniu mikroinwazyjnych zabiegów profilaktyczno-rehabilitujących, odświeżających jamę ustną i podnoszących stopień higieny.

Badanie jamy ustnejod 100 zł
Konsultacjaod 150 zł
Zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie, lakierowanie, polerowanieod 250 zł
Fluoryzacja całego uzębienia/leczenie nadwrażliwościod 150 zł
Lakowanie zębówod 80 zł (za ząb)
Szyna relaksacyjnaod 500 zł

Diagnostyka Obrazowa - Bielsko-Biała Dental Focus

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA (X-RAY)

Nierzadko warunkiem skutecznej diagnozy jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Niestety, ale nawet najbardziej sprawne oko nie jest w stanie przeniknąć w głąb tkanek ludzkiego ciała. Takie właściwości posiadają natomiast promienie rentgenowskie. W celu uzyskania stuprocentowej pewności o trafności ewaluacji podłoża problemu, wykonujemy punktowe zdjęcia rentgenowskie. Służy nam do tego aparat Planmeca ProX. Aparat najnowszej produkcji jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów, minimalizuje ekspozycję na promienie X-ray oraz wytwarza zdjęcia o znakomitej rozdzielczości. Obowiązkowo, każdy pacjent przystępuje do wykonania zdjęcia zabezpieczony specjalną odzieżą ochronną. UWAGA:  Jeśli jesteś w ciąży, lub istnieje prawdopodobieństwo, że możesz być, poinformuj o tym lekarza. Promieniowanie rentgenowskie jest szkodliwe dla płodu tym bardziej, im młodszy jest zarodek.

RTG – cyfrowe zdjęcie punktowe przylegające lub zgryzowe.

RTG – cyfrowe punktowe, przylegająceod 50 zł

Znieczulenie u dentysty - leczenie bez bólu - Bielsko-Biała Dental Focus

ZNIECZULENIA

Nie jest tajemnicą, że niektóre procedury stomatologiczne nie należą do najprzyjemniejszych. Z tego powodu oferujemy państwu możliwość znieczulenia, nie tylko miejscowego- nasiękowego lub przewodowego (blokady nerwu), lecz także znieczulenia ogólnego – narkozy. Nasi lekarze od wielu lat skutecznie stosują tę metodę znieczulenia u pacjentów, którzy w trakcie jednej wizyty chcą poddać się kompleksowemu leczeniu, pacjentów niepełnosprawnych, najmłodszych pacjentów stawiających opór leczeniu, czy nawet pacjentów, którzy pomimo miejscowego znieczulenia odczuwają dyskomfort i wolą wygodnie przespać swoją wizytę. Ponadto, w naszym gabinecie używamy komputerowego systemu znieczulania SleeperOne. Jest to urządzenie stosowane w trakcie znieczulenia miejscowego, z uchwytem w kształcie różdżki, które całkowicie niweluje dyskomfort momentu wkłucia, a jednostajna prędkość podawania środka sprawia, że pacjent zostaje znieczulony nawet nie będąc tego świadomym.
Przyjdź i przekonaj się sam, że wizyta u stomatologa nie musi być bolesna i pomóż nam pokonać dentofobię.

Narkoza - Bielsko-Biała Dental Focus

NARKOZA

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne. Narkoza to kontrolowane i tymczasowe wprowadzenie w znieczulenie ogólne, mające na celu zniesienie wszelkich odruchów, czucia i świadomości pacjenta. Przeprowadzana jest we współpracy z lekarzem anestezjologiem oraz najczęściej pomocą pielęgniarską. W celu uśpienia pacjenta podaje mu się leki w postaci wziewnej lub dożylnej. W razie konieczności zastosować można premedykację, czyli farmakologiczne zniesienie lęku jeszcze przed poddaniem się znieczuleniu. W trakcie zabiegu funkcje życiowe pacjenta kontrolowane są przez specjalną aparaturę oraz zespół medyczny. Po zabiegu pacjent trafia do sali wybudzeniowej, gdzie odpoczywa.
Ideą znieczulenia ogólnego jest zniesienie odruchów pacjenta mogących utrudnić lub przedłużyć procedurę leczniczą oraz całkowite zlikwidowanie bólu w trakcie leczenia. Opcja znieczulenia ogólnego niekiedy bywa koniecznością. Jest to metoda leczenia pierwszego wyboru dla osób z utrudnionym kontaktem lub niepełnosprawnych, dzieci, osób cierpiących na dentofobię, osób z silnym odruchem wymiotnym i ślinotokiem oraz pacjentów z rozległymi zmianami w jamie ustnej, kwalifikujących się do poważniejszych zabiegów. Taka metoda znieczulenia jest bezpieczna i wygodna oraz pomaga zaufać dentystom i przejść atraumatycznie przez proces leczenia. Nasi lekarze mają za sobą lata doświadczeń w leczeniu osób poddanych narkozie. Nasz gabinet współpracuje z lekarzem anestezjologiem oraz zapewnia pomoc pielęgniarską. Ponadto, poza niezbędną aparaturą i bagażem doświadczeń, posiadamy pokój do wybudzeń z umywalką i wygodnym łóżkiem, gdzie pacjenci odzyskują siły po leczeniu. Zachęcamy do wypróbowania tej metody leczenia.

Stomatologia Zachowawcza - Bielsko-Biała Dental Focus

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza lub stomatologia odtwórcza zajmuje się zapobieganiem, leczeniem i odbudowywaniem tkanek zęba. Leczymy zarówno zęby objęte próchnicą, jak i takie, które utraciły oryginalny wygląd i funkcje w następstwie niepróchniczych procesów działających na zęby- starcie, wypadki, złamania, zwichnięcia i więcej. Wypełnienia (plomby) wykonujemy z największą starannością używając szeregu materiałów z najwyższej półki. Nasze plomby mają gwarancję jakości i wytrzymałości potwierdzoną przez wieloletnich pacjentów.

Znieczulenie miejscoweod 50 zł
Znieczulenie komputeroweod 60 zł
Znieczulenie ogólne (narkoza)od 1300 zł (1 godzina, każde następne rozpoczęte 30 min od 200 zł)
Wypełnienie/odbudowa materiałem światłoutwardzalnym (w zależności od wielkości/grubości/umiejscowienia ubytku)od 250 zł
Odbudowa złamanego lub zniszczonego zęba przedniego250 – 350 zł
Opatrunekod 100 zł
Opatrunek leczniczyod 150 zł

Stomatologia Estetyczna - Bielsko-Biała Dental Focus

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Jako lekarze z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nawet najbardziej wymagającymi pacjentami, umiemy doskonale spełniać oczekiwania naszych klientów. Zdrowy i piękny uśmiech to lepsze samopoczucie, większa pewność siebie i pogoda ducha, oddziałujące na nasze zdrowie ogólne. Zapraszamy do siebie pacjentów nieczujących się w pełni komfortowo ze stanem swojego uzębienia i gwarantujemy pełnię satysfakcji po zakończeniu leczenia zębów. Wasz piękny wizerunek to wizytówka naszej przychodni. Leczymy szpary, diastemy, przebarwienia, nierówności, korygujemy kształt zębów, a nawet zakładamy ozdobną biżuterię zębową. Zapraszamy na naszego raczkującego instagrama, na którym regularnie dokumentować będziemy nasze prace krok po kroku.

Wybielanie zęba martwegokażda wizyta – od 150 zł
Licówka porcelanowaod 1700 zł
Licówka kompozytowaod 650 – 800 zł
Estetyczna odbudowa zęba złamanego, zniszczonego przedniegood 350 – 400 zł
Biżuteria ozdobna(po wcześniejszej konsultacji)
Aparat Clear Aligner900 zł (po wcześniejszej konsultacji)

Endodoncja - Bielsko-Biała Dental Focus

ENDODONCJA

Endodontyczne Leczenie zębów to nic innego jak leczenie kanałowe zęba. Jeżeli w okolicy zęba rozwija się proces zapalny, pacjent czuje ostry, pulsujący, nawracający ból, złe samopoczucie, występuje opuchlizna, wysięk treści ropnej i podwyższona temperatura, lub jeśli ząb nie jest w stanie być wyleczony plombą w konwencjonalny sposób ze względu na zbyt zaawansowany proces próchniczy, to najprawdopodobniej należy przeprowadzić na nim leczenie kanałowe. Dzięki najwyższej klasy sprzętowi medycznemu, pracy w powiększeniu, dobrej izolacji pola zabiegowego i doświadczeniu naszych klinicystów, jesteśmy w stanie ograniczyć czas trwania tego skomplikowanego leczenia do niezbędnego minimum. Oferujemy sprawne leczenie w bezbólowej i relaksacyjnej atmosferze, o której świadczyć może ilość pacjentów, którzy zasypiają na naszych fotelach. Dzięki wyborowi tej opcji leczenia, pacjent może cieszyć się swoim własnym uzębieniem jeszcze przez wiele lat po zabiegu, a ekstrakcja (wyrwanie) i uzupełnianie braków zębowych pracami protetycznymi lub implantami idzie w zapomnienie.

Leczenie amputacyjne zęba mlecznegood 100 zł
Leczenie otwarte zęba mlecznegood 150 zł
Dewitalizacja (zatrucie zęba)od 200 zł
Leczenie endodontyczne z wypełnieniem kanałówod 600 – 1200 zł (cena zależna od ilości kanałów)
Dopłata do ponownego leczenia kanałowego jednego kanałuod 200 zł
Usunięcia ciała obcego z kanałuod 450 zł
Zamknięcie perforacjiod 200 zł
Perforacja korony protetycznejod 150 zł
Przepłukanie kanału + opatrunek leczniczyod 200 zł

Protetyka - Bielsko-Biała Dental Focus

PROTETYKA

Odbudowywanie ubytków i braków zębowych pracami protetycznymi, fabrykowanymi indywidualnie dla każdego pacjenta, zapewnia jeszcze większą wytrzymałość i stabilność prac niż konwencjonalne wypełnienia w formie plomb. Możliwości, które oferuje cyfryzacja pracy stomatologa, pozwala na tworzenie struktur niemożliwych do odróżnienia gołym okiem od naturalnych tkanek zęba. Jeżeli utraciłeś znaczną część naturalnych powierzchni zęba, boisz się o przyszłość zęba leczonego kanałowo, lub pragniesz uzupełnić braki w swoim uzębieniu albo wykonać protezę, to leczenie protetyczne jest właśnie dla Ciebie. Oferujemy także naprawę oraz usuwanie starych prac protetycznych. Zarówno my jak i nasi technicy dołożymy wszelkich starań, abyś opuścił nasz gabinet w pełni usatysfakcjonowany.

Korona porcelanowa na stali dentystycznejza każdy ząb (punkt) – od 1000 – 1200 zł
Korona porcelanowa na złocieza każdy ząb (punkt) – po konsultacji, uzależnione od ceny złota
Korona pełnoceramiczna na cyrkonieza każdy ząb (punkt) – od 1500 zł
Brzeg porcelanowyod 150 zł
Dziąsło porcelanowe różoweod 200 zł
Korona lana metaloweod 500 zł
Korona tymczasowaod 100 – 200 zł
Przecięcie starej koronyod 150 zł
Odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym z włókien szklanychod 400 zł
Proteza akrylowa częściowaod 1000 – 1200 zł
Proteza akrylowa całkowitaod 1300 – 1500 zł
Proteza szkieletowaod 2000 – 2500 zł
Proteza acetalowaod 2200 – 2500 zł
Proteza na zatrzaskach, zasuwkach, teleskopach lub implantachpo wcześniejszej konsultacji
Naprawa protezy akrylowejza każdy ząb/klamrę/punkt – od 200 zł
Dostawienie zęba/klamry do protezy akrylowejod 200 zł
Dopłata za ekspres50%
Zdjęcie korony/mostuza jeden punkt – od 200 zł
Zacementowanie korony/mostuod 150 zł
Zmost adhezyjny z włóknie szklanymod 1300 zł
Szynowanie rozchwianego zębaod 200 zł
Sztyft standardowyod 200 zł
Pinod 150 zł

Chirurgia - Bielsko-Biała Dental Focus

CHIRURGIA

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje (wyrywanie) zębów. Pod tym pojęciem kryje się szereg mniej lub bardziej inwazyjnych procedur przeprowadzanych w obrębie jamy ustnej. W naszej klinice zapewniamy bezbólowe, szybkie zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane w jałowym środowisku w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przez lekarza specjalistę chirurgii stomatologicznej. Doskonale radzimy sobie z leczeniem pacjentów, którzy boją się poddania procedurom stomatologicznym oraz najmłodszych, niekooperujących pacjentów. Przeprowadzamy procedury w obrębie zębów, kości, dziąseł i błony śluzowej. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną do lekarza specjalisty chirurgii stomatologicznej. Przyjmiemy pacjentów chcących poddać zęby ekstrakcji (wyrwaniu), potrzebujących plastyki wędzidełka wargi lub języka, chcących wydłużyć koronę zęba, przygotowujących się do leczenia ortodontycznego i odsłonięcia zęba zatrzymanego, odbarczenia lub usunięcia ropni i torbieli, przeprowadzenia procedury resekcji wierzchołka zęba po leczeniu kanałowym oraz hemisekcji (podziału) zęba.

Konsultacjaod 200 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba jednokorzeniowegood 300 zł
Ekstrakcja (usunięcie) korzeni/zęba wielokorzeniowegood 400 zł
Ekstrakcja (usunięcie) chirurgicznaod 450 zł
Ekstrakcja (usunięcie) chirurgiczna zęba zatrzymanego550 – 800 zł
Ząb mądrościod 600 – 1000 zł – (po wcześniejszej konsultacji)
Ekstrakcja zęba mlecznegood 150 zł
Mały zabieg chirurgiczny (nacięcie ropnia/drenaż)od 200 zł
Resekcja zębaod 600 zł
Plastyka wędzidełka wargi lub językaod 400 – 600 zł
Plastyka wyrostka zębodołowego przedsionkaod 550 zł
Kiretażod 400 – 500 zł
Opatrunek chirurgicznyod 100 zł
Chirurgiczne odsłonięcie korony zęba celem sprowadzenia do łukuod 400 zł
Założenie szwówod 80 zł – cena zależy od rodzaju szwów
Usunięcie szwówod 50 zł

Periodontologia - Bielsko-Biała Dental Focus

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób tkanek miękkich i aparatu zawieszeniowego zęba. Choroba przyzębia (paradontoza), to choroba niezwykle popularna w obecnych czasach, rozwijająca się na skutek zdobyczy cywilizacji – niezdrowej diety, palenia tytoniu oraz chorób cywilizacyjnych takich jak na przykład cukrzyca. Pierwszym stopniem choroby przyzębia jest zapalenie dziąseł, które nie może być bagatelizowane. W naszej klinice oferujemy szeroko zakrojoną profilaktykę dziąseł i przyzębia, począwszy od płukania bolesnych i zapalnych kieszonek dziąsłowych, przez usuwanie złogów kamienia i osadu nazębnego za pomocą scaling i kiretażu, aż po minimalną chirurgię w obrębie tkanek miękkich. W przypadku zębów rozchwianych zakładamy specjalistyczne szyny chroniące przed ich utratą. Poddajemy diagnostyce wszelkie zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej w obrębie dziąseł, podniebienia, języka, gardła, dna jamy ustnej, przedsionka i warg. Każda utrzymująca się zmiana w jamie ustnej może być objawem choroby przewlekłej lub innych poważnych dolegliwości. Czy Twoje dziąsła krwią lub są bolesne? Czy Twoje zęby są rozchwiane i boisz się, że je stracisz? Czy zauważyłaś/eś niepokojące zmiany na powierzchni błony ludowej jamy ustnej? Jeżeli udzieliłeś pozytywnej odpowiedzi na jakiekolwiek z wyżej wymienionych pytań, zapraszamy do przebadania się w naszym gabinecie pod okiem specjalistów.

Urazy Zębów - Bielsko-Biała Dental Focus

URAZY ZĘBÓW

Wypadki chodzą po ludziach, a lekarze są po to, aby pomagać poszkodowanym pacjentom. Uwierz nam, że nic nie jest tak złe jak mogłoby się wydawać. Jeżeli w efekcie wypadku Ty lub Twoje dziecko utraciło, złamało lub zwichnęło ząb, nie czekaj i bezzwłocznie skontaktuj się z nami drogą telefoniczną. Przez słuchawkę poinformujemy Cię o krokach, które powinieneś podjąć i przyjmiemy Cię najszybciej jak to tylko możliwe.