To pytanie nurtuje wielu pacjentów, zwłaszcza tych, którzy nie doświadczyli jeszcze problemów związanych z nadmiernym nagromadzeniem się kamienia nazębnego. Jednak regularne usuwanie skamieliny ma wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Wpływa też na poprawę ogólnego stanu zdrowia.
Kamień nazębny to twardy osad powstający w efekcie nieusuniętej płytki nazębnej. Ta z czasem mineralizuje się pod wpływem składników mineralnych śliny. Stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii. A te mogą prowadzić do chorób dziąseł, paradontozy czy próchnicy. Podpowiadamy, czy warto czyścić zęby z kamienia.
Czyszczenia zębów z kamienia – dlaczego warto?
Regularne usuwanie kamienia nazębnego przez stomatologa to szansa na zdrowe dziąsła. Zabieg zapobiega poważniejszym problemom zdrowotnym. Usunięcie kamienia pomaga również w przeciwdziałaniu halitozie, czyli nieświeżemu oddechowi. A ten może być wynikiem obecności bakterii w jamie ustnej.
Regularny skaling przyczynia się do utrzymania białego uśmiechu. Kamień nazębny jest bowiem jednym z czynników, który może powodować przebarwienia zębów. Pozbędziesz się kamienia i zyskasz biały i jasny uśmiech.
Czy warto czyścić zęby z kamienia regularnie?
Warto również pamiętać, że kamień nazębny nie jest usuwany podczas standardowego szczotkowania zębów. Nawet osoby regularnie dbające o higienę jamy ustnej mogą nadal rozwijać kamień nazębny. Dlatego też regularne wizyty kontrolne u stomatologa są kluczowe dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł.
Regularne czyszczenie zębów z kamienia jest kluczowym elementem dbania o zdrowie jamy ustnej. Usuwanie kamienia przyczynia się do utrzymania zdrowych dziąseł, świeżego oddechu i białego uśmiechu. Zapobiega poważniejszym problemom zdrowotnym. Dlatego też warto regularnie odwiedzać stomatologa. Dbaj o swoje zęby, nawet jeśli nie masz problemów z kamieniem nazębnym.
Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty i wizytówki Google Moja Firma.