You are currently viewing Jak dentysta leczy próchnicę?

Jak dentysta leczy próchnicę?

Wizyta u dentysty nie należy do naszych ulubionych zajęć. Jednak choroby zębów to nie przelewki. Warto regularnie naprawiać ubytki. Czeka Cię plombowanie? Zobacz, jak dentysta leczy próchnicę. Dzięki temu pozbędziesz się strachu i dowiesz się, co Cię czeka na fotelu stomatologicznym.

Próchnica to powszechna dolegliwość. Z pomocą dentysty można skutecznie przywrócić zdrowie zębom i uchronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda naprawianie ubytków.

Ocena stanu jamy ustnej a leczenie próchnicy

Pierwszym krokiem w leczeniu próchnicy jest dokładna diagnoza i ocena przez dentystę. Za pomocą badań rentgenowskich i wizualnej kontroli lekarz określa stopień zaawansowania próchnicy. Planuje też odpowiednią strategię leczenia.

Gdy próchnica jest zlokalizowana, dentysta usuwa zainfekowaną tkankę. Pozostawia jedynie zdrową strukturę zęba. Proces ten może obejmować wykorzystanie specjalnych narzędzi do precyzyjnego usunięcia zniszczonej miazgi.

Jak dentysta leczy próchnicę krok po kroku?

Po usunięciu zainfekowanej tkanki dentysta przystępuje do wypełnienia ubytku przy użyciu specjalnego materiału plombowego. Najczęściej stosowane są kompozyty dentystyczne, które są trwałe i estetyczne . Dzięki temu idealnie dopasowują się do naturalnego kształtu zęba.

W przypadku zaawansowanych ubytków stomatolog może zdecydować się na rekonstrukcję zęba. Proces ten obejmuje odbudowę zęba przy użyciu koron lub mostów protetycznych.

W przypadku próchnicy na powierzchniach żujących dentysta może zastosować lakowanie. To nakładanie warstwy ochronnej na narażone obszary zęba. Pomaga w zabezpieczeniu zęba przed dalszym rozwojem próchnicy.

Wizyta to nie wszystko. Kontrola w leczeniu próchnicy

Po zakończeniu leczenia, dentysta zaleca regularne kontrole. Dzięki temu stan zdrowia zębów będzie na bieżąco monitorowany. A w razie „W” od razu będzie można zacząć działać. Pacjent otrzymuje także wskazówki dotyczące utrzymania zdrowej higieny jamy ustnej.

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty i wizytówki Google Moja Firma.